про школу
Леухівська загальноосвітня школа
І-ІІІ ступенів
Іллінецької районної ради
У вселюдськім житті тільки
той народ і бере перемогу,
який має найкращу школу.
Софія Русова
Леухівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів є колективною власністю Іллінецької районної ради Вінницької області. Управління та фінансування здійснюється відділом освіти Іллінецької РДА, якому делеговані відповідні повноваження. Будівля школи прийнята в експлуатацію 1 .09.87 року, земельна ділянка, яка належить школі має площу 2,35 га.
Школа в Леухах була відкрита в 1861 році, відразу після скасування кріпосного права. Називалась вона церковно-парафіяльною. Спочатку знаходилась в найманому селянському будинку, а згодом у власному, спеціально збудованому приміщенні. Учнями школи були 45 хлопців і 3 дівчини.
Перші вчителі – люди з церковного притчу.
У 80-90-х роках ХІХ ст. дітей навчали священик Іосиф Борисович і дяк Іларіон Думанський , а також здібний до цієї справи, досить грамотний відставний солдат Ященко.
Перед революцією земство розпочало будівництво нової школи , навчання в ній розпочалось в1929 році.
У 1935-37 роках добудували земську школу і стало обов’ язковим семирічне навчання. В роки Великої Вітчизняної війни школа була закрита німцями. Цілий ряд вчителів були страчені окупантами . Серед них : директор Леухівської школи Микола Петрович Мандрик і вчитель Денис Петрович Майданюк ( страчені в Гайсині).
Після звільнення села 15 березня 1944 року навчання в школі поновлено. Навчальний рік розпочався 1 квітня 1944 року і закінчився 20 травня 1944 р. Тривав він всього 42 робочі дні . В той час навчались в школі 344 учні. Навчальний процес здійснювало 9 учителів.
В1951 році відкрили Леухівську середню школу. Перший випуск був в 1954 році, та стала вже обов’язковою середня освіта. В Леухівській школі здобували середню освіту діти з сусідніх сіл : Чорториї, Слободищ, Нараївки, Росоховати і Терлиці.
У 1953 році в школах України було запроваджено політехнічне навчання ,мета якого – забезпечити країну спеціалістами виробничих професій. В школі було споруджено майстерню трудового навчання. Там школярі отримували перші навики виробничих професій .З 1980 року учні 9-10 класів почали вивчати будову трактора . По закінчені середньої школи вони здавали екзамен і отримували посвідчення тракториста . Згодом ,учні 10-11класів відвідували заняття ,здобуваючи професії водія,кухаря та швеї в Іллінецьколу міжшкільному завчально- виробничому комбінаті.
Сьогодні в селі функціонує Леухівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, яка знаходиться в новому иповому двоповерховому приміщенні, зданому в експлуатацію в 1987 році, яке розраховане на 392 місця.
Директор школи:
Тодоровський Олег Петрович.
Заступник з навчально - виховної роботи
Марчишина Надія Омелянівна
Заступник з виховної роботи
Завертаний Анатолій Григорович.
Педагогічний колектив складається з 21 працівника.
Серед них:
вчитель-методист............................1
звання “Старший вчитель” ………..5
звання "відмінник освіти Укаїни"....1
Вища категорія ……………………………..11
І категорія …………………………………...5
ІІ категорія …………………………………..1
Спеціаліст…………………………………….4
2020 р.
Матеріально-технічна база навчального закладу:
Для забезпечення результативності навчально-виховного процесу, оволодіння учнями базовими загально навчальними вміннями і навичками, спрямованими на розвиток індивідуальних здібностей кожної дитини, створюються умови для самореалізації. А Саме:
— бібліотека;
— кабінет інформатики;
— кабінет Захисту Вітчизни;
— кабінет фізики;
— кабінет біології;
— кабінет історії;
— кабінет географії;
— кабінет іноземних мов;
— майстерня комбінована(по металу і по дереву;
— спортивного залу
та інших навчальних кабінетів.
Адміністрація школи спільно з учительським колективом, обслуговуючим персоналом та батьками учнів намагається створювати кращі умови для роботи і навчання, відремонтувати та довести до норм та вимог сьогодення навчальні кабінети, забезпечити школу новим сучасним обладнанням.
Забезпеченість закладу меблями —100%.
В школі функціонують їдальня на 90 посадочних місць та музей «Воїнів інтернаціоналістів» .
Аналіз структури і мережі школи за 2020-2021 н.р.
На початок 2020-2021 навчального року в школі навчалося 104 учні, укомплектовано 11 класів, з них:
Школа І ступеня —34 учні;
Школа ІІ ступеня —52 учні.
Школа ІІІ ступеня — 20 учні.
На даний час в школі перебуває 104 учні. З них 6 учнів 1 класу , які зараховані 28 травня і будуть навчатися в 2020-2021нр..
Мова освітнього процесу
Мова освітнього процесу - українська
Мовою освітнього процесу в навчальному закладі відповідно до Закону України “Про освіту”, Закон України « Про державну мову України» та Конституції України (стаття 10 від 30.09.2010) є: «держава гарантує кожному громадянинові України право на здобуття формальної освіти на всіх рівнях (дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої), а також позашкільної та післядипломної освіти державною мовою в державних і комунальних закладах освіти. Державною мовою України є українська мова.»